Modelowanie sylwetki – Dx smart

Modelowanie sylwetki Dx Smart to zabieg polegający na mechanicznym masażu podciśnieniowym połączonym z falą akustyczną, który pobudza metabolizm i komórki do regeneracji. Podczas zabiegu stymuluje się układ limfatyczny, który oczyszcza nasze ciało z toksyn i tłuszczy. 

Jakich efektów mogę się spodziewać?

 • pozbędziesz się cellulitu
 • wyszczuplisz i wymodelujesz sylwetkę
 • oczyścisz organizm z toksyn
 • złagodzisz bóle mięśniowe i kręgosłupa
 • zlikwidujesz obrzęki
 • usuniesz nadmiar wody z organizmu

Komórki tłuszczowe maja bardzo podatna błonę na działanie ciśnienia, ulegają rozbiciu i uwalniają swoją zawartość. Ta uwolniona zawartość komórek jest metabolizowana i naturalnie wydalana z organizmu. Zabieg z zastosowaniem technologii podcienia oraz działania fali akustycznej pozwala na przedrenowanie okolic zabiegowych poddanych silnemu rozbiciu. Technika ta powoduje mikrostymulację tkanek, dzięki temu skóra zostaje dotleniona, odżywiona, redukuje obrzęki i cellulit. Przyczynia się do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny co skutkuje znacznej oprawie zagęszczenia skóry. Dzięki pobudzeniu metabolizmu organizm szybciej eliminuje toksyny. Już w trakcie trwania serii możemy zaobserwować zmiany zachodzące w strukturze tkane.

Fala akustyczna i jej działanie

Emitowana fala akustyczna na skórę powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności naskórka. Poprawia tym samym lokalne krążenie krwi w tkankach, oraz stymuluje rozpad komórek tłuszczowych powodując iż zmniejszają swoją objętość. Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrne poprzez produkcję nowego zwartego kolagenu, a tym samym oznaki cellulitu w postaci wgłębień na skórze ulegają redukcji.

Odpowiedź biologiczna pod wpływem działania fali akustycznej na tkanki:

 • poprawa lokalnego mikrokrążenia
 • wzmocnienie tkanki łącznej
 • zwiększenie przepływu chłonki
 • redukcja komórek tłuszczowych
 • przyspieszenie metabolizmu tkankowego
 • pobudzenie produkcji gęstego kolagenu i elastyny
 • zwiększenie dopływu krwi i  substancji odżywczych do tkanek

Do najistotniejszych zalet użycia fali akustycznej w terapii antycellulitowej zaliczyć można wysoką skuteczność, potwierdzoną licznymi badaniami klinicznymi, nieinwazyjność, bezpieczeństwo bez konieczności podawania znieczulenia, szybką poprawę stanu klinicznego, brak efektów ubocznych, a przede wszystkim długotrwały rezultat leczniczy na okres minimum 6 miesięcy.

Podstawą zabiegów modelujących sylwetkę – picie odpowiedniej ilości wody

Limfa w dużej mierze składa się z wody i tylko dzięki jej odpowiedniej ilości może sprawnie odprowadzać z organizmu pozostałości przemiany materii i wszelkie inne toksyny. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie. Podczas zabiegów pamiętaj, aby pić minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej każdego dnia. Dzięki temu efekt zabiegów będzie większy i szybciej zauważysz różnicę w wyszczupleniu sylwetki. Odpowiednie nawodnienie ułatwia usuwanie toksyn z organizmu oraz nie będzie on jej nadmiernie magazynował. Należy również unikać soli w produktach oraz spożywać jedzenie o niskim indeksie glikemicznym, co przyspiesza procesy lipolizy komórek tłuszczowych.

modelowanie sylwetkiKiedy wykonywać zabieg ?

Polecam wykonanie zabiegów modelujących sylwetkę do południa (jeśli oczywiście masz taką możliwość). Dlaczego? Z trzech powodów 

1. Po masażu zaleca się pić dużo płynów – mamy więc na to cały dzień. 

2. Masaż sprawia, że czujemy się lekko – czujmy się więc tak przez cały dzień. 

3. Dx Smart dobrze jest połączyć z wysiłkiem fizycznym – i tutaj także mamy na to cały dzień, nawet jeśli nie damy rady wykonać treningu, w ciągu dnia zawsze znajdziemy powód, by się poruszać.

Dx Smart to dobry sposób na cały dzień pełen energii.

nadmiar tkanki tłuszczowejModelowanie sylwetki – czy po serii zabiegów będę rozmiar / dwa rozmiary szczuplejsza ? 

To jest pytanie, które bardzo często towarzyszy mi przy konsultacji kwalifikującej do rozpoczęcia zabiegów wyszczuplających. Otóż pamiętajmy, że same zabiegi nigdy nie dadzą takich rezultatów, jak zabiegi połączone z dietą i ćwiczeniami. Jeżeli wykonasz nawet serie zabiegów, ale przy tym będziesz jeść nie zdrowo, do tego mało pić efekt będzie dużo gorszy i mniej trwały. Nie wolno opierać diety wyłącznie na  zabiegach modelujących. Zabieg Dx Smart jest dobrą inwestycją tylko wtedy, gdy myślicie o swoim ciele kompleksowo i podchodzicie do tego poważnie. Tak samo jest z siłownią, jeżeli będziemy nawet intensywnie ćwiczyć, ale będziemy mieć ciągle nadwyżkę kaloryczną – nie schudniemy. Jeżeli chcemy trwałych efektów, musimy podjeść do tematu kompleksowo zadbać o odpowiednie nawodnienie, dietę oraz ruch.

Jeśli zadbasz o wszystkie te aspekty, inaczej mówiąc – jeśli zadbasz o siebie – będziesz mieć gwarancję efektów: pięknej sylwetki i zdrowia przez długi czas!