Odpowiednia ilość kosmetyku ile go nakładać, aby osiągnąć pożądane efekty?

Dobrze dobrana pielęgnacja domowa to podstawa codziennego dbania o skórę. Stosowanie kosmetyków odpowiednich do potrzeb naszej skóry oraz regularne wizyty w gabinetach kosmetycznych to klucz do posiadania pięknej zdrowo i młodo wyglądającej skóry.  Czy wiesz, ile kosmetyku do twarzy powinnaś używać jednorazowo? Odpowiednia ilość kosmetyku ma znaczenie. Jeśli użyjesz go za mało – nie zadziała, a jeśli za dużo – może pogorszyć kondycję cery. 

Znalazłaś odpowiedni produkt do pielęgnacji skóry dla Twojej skóry. Ale ile rzeczywiście powinnaś go nakładać, aby osiągnąć pożądane efekty? Wielkość grochu, a może kilka kropli? 

Pożądaną ilość kosmetyku poznasz po krótkim czasie wchłaniania – nadmiar kosmetyku, który nie chce się wchłonąć niepotrzebnie obciąża skórę, może zapychać pory, a nawet doprowadzić do powstania wyprysków.

Krem do twarzy

Idealna ilość kremu do twarzy na jedno użycie to porcja wielkości migdała. Przed nałożeniem kremu na twarzy warto rozgrzać go w dłoniach, aby łatwiej się rozprowadził i lepiej wchłonął.

Krem przeciwsłoneczny

Żeby filtr utworzył na Waszej skórze twarzy jednolity film ochronny i skutecznie Was chronił przed promieniowaniem UV powinnyście aplikować go od 0,8-1,25 ml. Jest to mniej więcej tyle, ile zmieści się na całej długości palca wskazującego i środkowego.

Serum do twarzy

O wiele bardziej skoncentrowanym kosmetykiem jest serum. To przekłada się na fakt, że trzeba użyć go mniej – zwłaszcza że zastosowane w zbyt dużej ilości może podrażniać delikatną cerę. Jaka porcja serum do twarzy będzie idealna? Odpowiednia ilość kosmetyku w tym wypadku to wielkości ziarenka kawy, czyli mniej więcej 3-4 krople.

Maseczka do twarzy. 

Jeśli chodzi o maseczki, kwestia ilości bywa różna. Z reguły wystarczy taka sama porcja, jak w przypadku kremu – wielkości migdała. W przypadku maseczek peel off trzeba nałożyć tyle, żeby maska pokrywała twarz cienką warstwą, którą po zaschnięciu będzie można zerwać w całości. Najczęściej jednak takie maski do twarzy są porcjowane w specjalne saszetki do jednorazowego użycia.

Peeling do twarzy

Niezależnie od tego, czy używamy peelingu mechanicznego (z drobinkami), czy enzymatycznego, powinniśmy nabrać taką samą ilość. Idealna porcja peelingu to taka wielkości maliny – wystarczy na całą twarz.

Kosmetyk do mycia twarzy

Często mamy poczucie, że im więcej żelu, pianki, mleczka do twarzy użyjemy, tym skóra będzie czystsza. Nic bardziej mylnego! Odpowiednia ilość kosmetyku do jednorazowego umycia twarzy to ilość równa wielkości dwudziestogroszówki. Mało? Przed nałożeniem na twarz, możesz dodać trochę wody i spienić produkt. 

Kosmetyk do demakijażu

Płyny i mleczka do demakijażu to zdecydowanie najmniej wydajne kosmetyki. Wszystko dlatego, że obowiązuje zasada: makijaż zmywamy do momentu, aż  będzie całkowicie czysta!

Krem pod oczy

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna, dlatego aplikując na nią jakikolwiek kosmetyk musisz być wyjątkowo uważna. Nie ma sensu jej obciążać. Aplikując krem lub serum, najlepiej użyj do tego palca serdecznego, staraj się nie naciągać skóry, ani stosować zbyt dużego nacisku. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, łatwo ulega wysuszeniu i podrażnieniom. Zła pielęgnacja skóry wokół oczu sprzyja szybkiemu pojawieniu się zmarszczek. Cechuje ją też słabe krążenie krwi i skłonność do zastojów limfatycznych, w rezultacie pod oczami często tworzą się cienie i obrzęki, które dodają lat. Odpowiednia ilość kosmetyku to ta odpowiadająca wielkości ziarenka ryżu, po jednym na każde oko. Pamiętaj, że krem aplikujemy na skórę wokół oczu, nie manipulując w okolicach gałki ocznej.

Oprócz odpowiednich produktów musisz zadbać także o odpowiednią kolejność ich nakładania na twarz. Kolejność aplikacji kosmetyków jest kluczowa, jeśli chcemy mówić o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Na działanie produktów kosmetycznych wpływa wiele czynników poza składem. Jednym z nich jest właśnie kolejność nakładania. W pielęgnacji twarzy obowiązuje jedna główna zasada, której należy przestrzegać – od najlżejszego do najtreściwszego kosmetyku. Kluczowa jest więc konsystencja produktów.

Jeżeli nie wiesz jak powinna wyglądać Twoja pielęgnacja domowa odwiedź nasz gabinet, a my ułożymy dla Ciebie spersonalizowany Beauty plan.