Pielęgnacja skóry wiosną

Wiosna to dla wielu z nas najpiękniejsza pora roku, gdy cała przyroda budzi się z zimowego snu. To jest okres, w którym warto zadbać o kondycję swojej skóry. Warto zaznaczyć, że skóra przez cały rok potrzebuje starannej i regularnej pielęgnacji. Jednak w okresie przesilenia wiosennego wymaga nie tylko preparatów o działaniu regenerującym, ale również takich, które przygotują cerę na przyjście lata.

Sprawdź, jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej jest wykonać wiosną!

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla skóry. Dlatego też wiosną, skórze należy się porządny zastrzyk energii, który zrewitalizuje skórę. Sezon zimowy niesie za sobą wiele niesprzyjających warunków jak zmiany temperatur, wiatr. Na dworzu zimno w domu ogrzewane suche powietrze. Te czynniki sprawiają, że kondycja skóry może być dla nas niezadowalająca. Po zimie skóra jest najczęściej przesuszona, podrażniona, ziemista, niedotleniona czasem nadreaktywna. 

Pielęgnacja skóry wiosną z Bloomea

Po okresie jesienno – zimowym często skóra produkuje nadmiar warstwy rogowej. W tym przypadku idealnie sprawdzi się zabieg Bloomea.  przeprowadzana jest kontrolowana makroeksfoliacja na dowolnym poziomie: od delikatnego peelingu począwszy, a na efekcie resurfacingu laserowego skończywszy. Efektem zabiegu jest bardziej napięta, ujędrniona i wygładzona skóra. Podczas zabiegu nakładany jest specjalny koktajl na bazie kwasu hialuronowego i kolagenu. Dzięki temu zabieg silnie nawilża i dotlenia skórę. 3 – 4 dni po zabiegu może wystąpić lekkie „prószenie” skóry, . Serią zabiegów Bloomea® można wymodelować owal twarzy oraz trwale odmłodzić skórę dzięki regeneracji kolagenu i elastyny. Blommea znaczne wygładza wierzchnią (rogową) warstwę skóry, dzięki czemu jest ona bardziej miękka w dotyku, promienna i zdecydowanie rozjaśniona.

Idelanym zabiegiem dającym szybkie efekty  jest Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu punktowo w skórę niewielkich ilości substancji terapeutycznych za pomocą igły. Rodzaj podawanej substancji zależy od kondycji skóry, efektu jaki chcemy uzyskać i jest uwarunkowany indywidualnymi potrzebami. To jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów regeneracyjnych. Efekt serii zabiegów mezoterapii igłowej daje nam efekt cery pełnej blasku, nawilżonej, zostają zniwelowane drobne zmarszczki, poprawy kolorytu skóry, skóra staje się sprężysta i odżywiona. 

Oczyszczanie wodorowe 

Wodorowe oczyszczanie to idealny zabieg aby odświeżyć skórę wiosną. Jeśli zapomniałaś o jesiennej eksfoliacji i nie robiłaś nic przez całą zimę, nic straconego możesz zadbać o skórę wiosną oraz latem. Jest to dogłębna i skuteczna eksfoliacja, ale także optymalne nawilżenie, regenerację, odświeżenie oraz poprawa elastyczności. Redukuje nadbudowaną warstwę rogową, która uniemożliwia skórze prace na poziomie funkcji wydzielniczych i dzięki zawartym składnikom odżywczym będzie oczyszczona, nawilżona i rozjaśniona. Do każdego wodorowego oczyszczania wprowadzamy składniki aktywne dopasowane do potrzeb twojej skóry, aby wzmocnić działanie zabiegu.

Biała kosmetyka – Pielęgnacja skóry wiosną

Biała kosmetyka słusznie kojarzy się z bezinwazyjnymi, “czystymi” metodami i rozwiązaniami, nadającymi cerze nowego blasku, witalności i jasności – a to wszystko w zgodzie z naturą. Tego rodzaju zabiegi odbywają się bez wykorzystywania specjalistycznej aparatury.  Zabiegi dobierane indywidualnie do potrzeb skóry. Wejdź w świat skutecznych, holistycznych i naturalnych zabiegów MANSARD, łączących w sobie naukowo opracowane produkty i profesjonalne techniki.

Modelowanie sylwetki

Wiosna to czas, kiedy zaczynamy z większą intensywnością dbać o swoje ciało, przygotowując je na okres wakacji. Jednym z problemów, który odwiecznie dokucza niemalże wszystkim kobietom jest cellulit i niestety ciężko się go pozbyć domowymi metodami. Na szczęście z pomocą przychodzi nam zabieg Dx Smart i Neo Care, po których nie tylko poczujemy się rewelacyjnie, ale także będziemy chudsze o kilka okropnych cellulitowych fałdek. Więcej na temat zabiegu Dx smart znajdziesz tu.

Pielęgnacja skóry wiosną to jest czas kiedy nie można zapomnieć o ochronie UV

kosmetyki na wiosnęW miesiącach wiosennych bardzo ważne jest włączenie do pielęgnacji ochrony przed działaniem promieni UV. W innym przypadku mogą one prowadzić do przebarwień, zmiany jej kolorytu, a nawet prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry.

Pielęgnacja skóry wiosną powinna być kompleksowa

Kompleksowa pielęgnacja skóry wiosną opierająca się na oczyszczaniu, ochronie UV, odżywianiu, nawilżaniu i regeneracji jest pewnym rodzajem SPA dla skóry. Wszystkie te czynniki pozwala wrócić jej do prawidłowego funkcjonowania. Jest to szczególnie ważne, aby móc później cieszyć się blaskiem i zdrowiem cery przez kolejne miesiące.