Pielęgnacja skóry wiosną

Wiosna to dla wielu z nas najpiękniejsza pora roku, gdy cała przyroda budzi się z zimowego snu. To jest okres, w którym warto zadbać o kondycję swojej skóry. Warto zaznaczyć, że skóra przez cały rok potrzebuje starannej i regularnej pielęgnacji. Jednak w okresie przesilenia wiosennego wymaga nie tylko preparatów o działaniu regenerującym, ale również takich, które przygotują cerę na przyjście lata.

Sprawdź, jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej jest wykonać wiosną!

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudny czas dla skóry. Dlatego też wiosną, skórze należy się porządny zastrzyk energii, który zrewitalizuje skórę. Sezon zimowy niesie za sobą wiele niesprzyjających warunków jak zmiany temperatur, wiatr. Na dworzu zimno w domu ogrzewane suche powietrze. Te czynniki sprawiają, że kondycja skóry może być dla nas niezadowalająca. Po zimie skóra jest najczęściej przesuszona, podrażniona, ziemista, niedotleniona czasem nadreaktywna. 

 

Pielęgnacja skóry wiosną to jest czas kiedy nie można zapomnieć o ochronie UV

kosmetyki na wiosnęW miesiącach wiosennych bardzo ważne jest włączenie do pielęgnacji ochrony przed działaniem promieni UV. W innym przypadku mogą one prowadzić do przebarwień, zmiany jej kolorytu, a nawet prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry.

Pielęgnacja skóry wiosną powinna być kompleksowa

Kompleksowa pielęgnacja skóry wiosną opierająca się na oczyszczaniu, ochronie UV, odżywianiu, nawilżaniu i regeneracji jest pewnym rodzajem SPA dla skóry. Wszystkie te czynniki pozwala wrócić jej do prawidłowego funkcjonowania. Jest to szczególnie ważne, aby móc później cieszyć się blaskiem i zdrowiem cery przez kolejne miesiące.